A DVB-T a digitális videó műsorszórás (földi). Csehországban, Szlovákiában és Magyarországon az ún. Digitalizálás során az eredeti analóg műsorszórást felváltották.


A fő különbség az, hogy a televíziós műsorszórás képe és hangja digitális, az alapvető szabvány az MPEG-2 az 576 x 720 szabványos SD felbontású programok terjesztésére, és most az MPEG-4 is használható a HD programok terjesztésére.


A DVB-T digitális jel előnye az analóghoz képest, ha jó minőségű (az információ teljes és hibamentes) képe és hangminősége kiváló, ha a jel rossz minőségű (az információ nem teljes és hibákat tartalmaz) a kép kockákra esik . Az analóg TV-jeleknél a szokásos, hogy a kép nem kiváló, rosszabb és legrosszabb a jelminőség szempontjából - szemcsés, de még mindig megtekinthető, digitális jellel a nyomon követhető és használhatatlan jelek közötti határ sokkal vékonyabb. Egyszerűen fogalmazva: "a digitális jel jól működik vagy nem működik egyáltalán.

A digitális jel nagyon érzékeny az antenna és az adó közötti közvetlen láthatóságra (ideális állapot), és rosszul terjed a hegyek mögötti völgyben. Ez más elektromos eszközök, például elektromos mozdonyok, akadálymentes indítók, WIFI internetes adók és hasonlók elektromágneses sugárzása is nagyon könnyen megsérülhet.


A DVB-T antennái ideális esetben irányítottak - azaz. csak attól az irányból kapnak jelet, amire fordultak, és elegendő nyereségük van. A passzív antenna nyereség egyszerűen azt jelzi, hogy az antennánál sokkal jobb, mint egy közös dipol. Egyes ügyfelek tévesen azt gondolják, hogy az antennavétel az úgynevezett aktív otthoni antennáknál van - ez többnyire az antennaerősítés összege, amely csak egy fényes műanyagba préselt huzal és a beépített erősítő erősítése. A kiváló minőségű DVB-T jelek fogadásához ezek az antennák általában csak az adóhoz nagyon közel 10 km-re helyezkedhet el .


Az antennaerősítő olyan aktív elem, amelynek feladata az antenna által fogadott jel erősítése olyan szintre, amely elegendő az otthoni elosztáshoz és az összekötő kábelek veszteségeinek fedezéséhez. Az erősítő vezérléssel rendelkező erősítők stabil antennarendszerhez alkalmasak - mert egy TV esetében egy megfelelő jel van, amely normálisan "csak jobb" a TV bemeneten 55 - 75 dBuV tartományban. Túl erős jel (magas szint) elborítja a TV-tuner vagy a setop boxot, és a vétel nem stabil - kiesik és elakad. A legtöbb modern otthoni antennaerősítő általában nem rendelkezik tápellátással, és koaxiális kábellel működik. Javasoljuk, hogy az erősítőt a lehető legközelebb helyezze el a tető alatt lévő antennához (vagy több antennához), hogy ezzel az érzékeny eszközzel ne befolyásolja az időjárás hatását. Ha a tetőre kerül - nyáron több mint 40 Celsius fok, télen pedig még mínusz 20 fok, ez egész évben jelentősen változik a légnedvesség változásaiban, ami természetesen befolyásolja az elektromos tulajdonságait, de csökkenti az élettartamát is - Az erősítő hamarább megy tönkre , romlik el.

Az antennarendszer nagyon fontos eleme az egyes komponenseket összekötő koaxiális kábel, javasoljuk egy rézmaggal és kiváló minőségű árnyékolással ellátott kábelt fólia és a lehető legtöbb huzal segítségével. A közönséges elektromos üzletekben koaxiális néven általában egy 20 - 20 Kč-es CCS-mérőt értékesítenek, amely acél- és rézötvözet-magot tartalmaz, ami nem alkalmas a nagy csillapítás miatt az antennarendszerekre (az antennaerősítő a tápegységből származik) csak 10 voltosnak kell lennie 12 voltos helyett és 15m -er az ideális a hosszabb pl.30m gyengiti a jelet .


Az utolsó fontos elem egy olyan tápegység, amely a 230 V-os váltakozó áramú feszültséget 12 V DC-re változtatja, az áramforrás terhelése általában nem haladja meg a 100 milliamitot (mA). Az antennaerősítő tápegységének rendelkeznie kell egy beépített tápkapcsolóval, hogy a tápfeszültséget az erősítőhöz a földre küldje, miközben lehetővé teszi a már erősített jel átadását a TV-re.


Így a koaxiális kábel után a kétirányú működés - a forrástól a teljesítményerősítőig és az erősítőtől a TV-ig - már meg lett erősítve.


Ha tovább kell erősítenünk a jelet több TV-hez, ehhez használják a hubokat (ha át kell mennie egy tápegységen, egy egyenáramú áteresztő ágnak kell lennie), ez általában piros színnel van jelölve.


Ha képesek vagyunk DVB-T jelek fogadására két irányból - két antennával kombinálhatjuk az antenna kombinátort vagy az antenna bemeneti erősítőt. Technikai szempontból előnyösebb a két bemenettel rendelkező erősítő, mivel az egyes antennák jelerősségét a végeredmény minél jobbá tételéhez tudjuk igazítani.


A teremben a koaxiális kábelt közvetlenül a TV-hez csatlakoztatott IEC-típusú férfi antennacsatlakozója, vagy az úgynevezett előfizetői aljzat segítségével lehet megszüntetni (TV + R, TV + R + SAT, MULTI)

 

Ha az tanulmányozás  után azt a benyomást kelti, hogy szakmailag vásárol tőlünk és az antennák problémát jelentenek ,próbálunk segiteni , előre is köszönjük az Ön megrendelését.